Műszempilla stylist vállalkozás indítása 2024-ben

Az utóbbi években a műszempilla építés egyre népszerűbbé vált, és sokan szeretnének e területen vállalkozni.

– De vajon ki építhet műszempillát jogszerűen?

– Mit kell tenni, ha szempilla stylistként szeretnél saját vállalkozást indítani, és mire van szükséged egy szalonnyitáshoz?

Ebben a blogcikkben lépésről lépésre végigvezetünk a folyamaton, hogy segítsünk neked egy sikeres vállalkozás felépítésében.

1. Ki építhet műszempillát jogszerűen?

2024-től a műszempilla építő vállalkozás indításhoz nem szükséges OKJ vagy EFEB tanúsítvány.

A 960210-es ÖVTJ kód alá tartozó „Sminkelés, műszempilla építés” tevékenység nem engedélyköteles, és nem bejelentésköteles.  
>>ide kattintva tudod ellenőrizni

Ez a tevékenység magában foglalja:
– a szépészeti sminkelést,
– smink- és arcápolási tanácsadást,
– a műszempilla építést és eltávolítást.

Nem tartozik ide a sminktetoválás.

Fontos azonban, hogy ettől függetlenül végezz el szempillaépítő tanfolyamot, hogy megkapd a megfelelő szaktudást és magas színvonalú szolgáltatást tudj nyújtani, ami alapja a hosszú távú sikernek!

2. Vállalkozás indítása műszempilla stylistként 2024-ben

Ha egyéni vállalkozóként szeretnéd elindítani műszempilla építő karrieredet, akkor néhány alapvető adminisztratív lépést kell megtenned. Nézzük meg a legfontosabb lépéseket:

– Egyéni vállalkozás bejelentése:  Az egyéni vállalkozást ma már online is könnyedén bejelentheted a Magyarország.hu oldalon keresztül az Ügyfélkapun belépve. Azonban javaslom, hogy inkább bízd a könyvelődre ezt a folyamatot. A bejelentés után azonnal megkezdheted a tevékenységedet. 

– TEÁOR kód kiválasztása: Műszempilla stylistként a megfelelő TEÁOR kódot is meg kell adnod a vállalkozásod bejegyzésekor. A műszempilla építéshez jellemzően a 9602-es „Fodrászat, szépségápolás” kódon belül a 960210 – Sminkelés, műszempilla-építés ÖVTJ-t választják.

Adózási forma kiválasztása: A kisadózó vállalkozások tételes adója (KATA) egy jó választás lehet, ha egyéni vállalkozóként szeretnél dolgozni. Azonban 2024-től változások léptek életbe a KATA szabályozásában, így mindenképpen érdemes konzultálni egy könyvelővel.

3. Szalonnyitás: mire van szükséged?

Ha nem otthonról szeretnéd végezni a műszempilla építést, akkor szalonnyitásra lesz szükséged. A szalon nyitása szintén jogszabályi előírásokhoz kötött:

Helyszín: Kiválasztása kulcsfontosságú. Olyan helyszínt válassz, amely könnyen megközelíthető, és biztosítja a megfelelő környezetet a vendégeid számára.


Higiéniai előírások: A szépészeti szolgáltatásoknál, beleértve a műszempilla építést is, szigorú higiéniai szabályokat kell betartani. Gondoskodj arról, hogy a munkavégzéshez szükséges eszközök mindig tiszták és sterilizáltak legyenek.


Engedélyek: Noha a tevékenység maga nem engedélyköteles, a szalonodnak meg kell felelnie az ÁNTSZ és egyéb hatóságok által előírt egészségügyi szabályoknak.

Fruzsi -

A műszempilla építés egy izgalmas, folyamatosan növekvő piac, amely számos lehetőséget kínál a vállalkozó kedvű szépségipari szakemberek számára. Fontos, hogy minőségi szolgáltatást nyújts, és folyamatosan fejleszd tudásodat. Ha követed a fenti lépéseket, könnyedén elindíthatod saját műszempilla stylist vállalkozásodat.

Ha bármilyen szakmai segítségre van szükséged, szívesen látlak a képzéseimen, ahol minden szükséges tudást és támogatást megkaphatsz az induláshoz.

Debrecenben várlak kis csoportos tanfolyamaimra, ahol személyre szabott figyelem és minőségi tudás vár rád. Ne habozz, tedd meg az első lépést a siker felé! 🌸

Ez is érdekelhet

Similar Posts